Абласны творчы праект 2019-2022 «Фарміраванне ўстойлівай цікавасці і станоўчых адносін да беларускай мовы ў дзяцей 4-6 гадоў праз тэатральна-гульнявую дзейнасць»

Тэрміны рэалізацыі: 2019 – 2022 гг.

Мэта творчага праекта: стварэнне ўмоў для фарміравання ўстойлівай цікавасці і станоўчых адносін да беларускай мовы ў выхаванцаў 4-6 гадоў праз арганізацыю тэатральна-гульнявой дзейнасці.

Задачы:

1. Стварыць сістэму кіравання праектам: лакальныя дакументы, якія вызначаюць абавязкі ўдзельнікаў праекта, рэгулююць ход праекта, забяспечваюць яго эфектыўнасць; вызначыць крытэрыі ацэнкі, інструменты кантролю рэзультатаў, механізмы прыняцця рашэнняў па выніках інфармацыйна-аналітычнай дзейнасці.

2. Выявіць узровень матывацыі, гатоўнасці да праектнай дзейнасці,  цяжкасці педагогаў і забяспечыць іх вырашэнне.

3. Арганізаваць дзейнасць удзельнікаў праекта па распрацоўцы і прымяненні праектнага прадукта ў адукацыйным працэсе.

4.  Забяспечыць вывучэнне і ацэнку прамежкавых, выніковых рэзультатаў праектнай дзейнасці. Абагульніць і аформіць рэзультаты праекта.

5. Прадставіць рэзультаты праекта педагогам, бацькам у ходзе правядзення мерапрыемстваў.

6. Абагульніць вопыт рэалізацыі праекта. Прадставіць рэзультаты рэалізацыі педагагічнага праекта  на афіцыйным сайце ўстановы адукацыі , у сродках масавай інфармацыі.

Асноўная ідэя

Калі ўжываць беларускую мову ў адукацыйным працэсе, прымяняючы тэатральна-гульнявую дзейнасць, то ў выхаванцаў сярэдніх і старэйшых груп сфарміруецца ўстойлівая цікавасць і станоўчыя адносіны да беларускай мовы.

УДЗЕЛЬНІКІ ПРАЕКТА

Кіраўнік творчага праекта ва ўстанове дашкольнай адукацыі

Мацуганава

Святлана